Atostogos kemperyje: kokie privalumai?

posted in: Straipsniai | 0

Daugybė žmonių atranda naują atostogų formatą – kelionę kemperiu. Kodėl jie pasirenka keliauti į svečias šalis su savu namu užuot skridę lėktuvu ar gyvenę prašmatniame viešbutyje? 

Valdokemperiai.lt savininkas Valdas Valiukevičius sako, jog pas juos kasmet ateina daugybė žmonių, kurie kelionei kemperiu ryžtasi pirmąsyk. Sugrįžę jie ilgai pasakoja savo įspūdžius ir paklausti, kas labiausiai patiko, atsako, jog LAISVĖ. 

Pats būdamas patyręs keliautojas ir automobilių specialistas, Valdas Valiukevičius sako, jog būtent laisvė keliauti yra svarbiausias kemperinio formato privalumas. „Tu gali išvažiuoti kada tik nori ir važiuoti ten, kur nori, neturėdamas jokio plano. Tu gali imti ir sustoti ilgesniam laikui labai patikusioje vietoje, o mažiau patikusioje vietoje – užtrukti trumpiau. Viduryje kelionės tu gali visiškai pakeisti sumanytą maršrutą. Pavyzdžiui, jeigu kalnuose subjuro oras, tu gali važiuoti į pajūrį ar ten, kur orų žemėlapiai žada saulėtas dienas.“, – pasakoja Valdas. 

Skeptikai tvirtina, kad kemperiu keliauti yra brangu. O kaip yra iš tikrųjų?  

„Apie kelionės brangumą dažniausiai sprendžia tie, kurie niekada kemperiu nekeliavo, – juokiasi Valdas Valiukevičius. – Kemperių nuomos kainos, priklausomai nuo mašinos amžiaus ir metų laiko, svyruoja nuo 60 iki 150 eurų. Už minimalią kainą, pavasarį arba rudenį galima išsinuomoti 12-20 metų senumo mašiną. Toks automobilis vasarą kainuoja apie 70-90 eurų per dieną. 

Jeigu važiuoja 4-6 žmonės, kaina asmeniui tampa visiškai nedidelė. Antras dalykas – kelionėje galima taupyti gaminantis savo maistą. Važiuojant į vakarų Europos šalis arba Balkanus, galima pigiai apsipirkti Lenkijoje arba Čekijoje. Prisikrauni pilną šaldytuvą nebrangaus maisto, o bagažinę – alaus ir kitokių gėrimų. 

Norint taupyti, galima nakvoti ne kempinguose, o tiesiog aikštelėse, kur kemperių parkavimas nėra uždraustas. Tokių vietų gausu visose šalyse. Tereikia mokėti naudotis programėle „park4night“, kuri suranda aplink jus esančias nemokamas parkavimo vietas. Štai neseniai grįžome iš dviejų savaičių žygio kemperiu po Austriją, Italiją ir Vokietiją. Vidutinė nakvynės kaina mums gavosi 12 eurų už naktį, nes kai kurias naktis stovėjome kempinguose, o daugybę naktų nemokamai leidome gražiose vietose. 

Ypač verta kemperiu keliauti po Norvegiją, kur ir nakvynės, ir restoranų kainos yra labai didelės. Norvegijoje galima apsistoti bet kur pajūryje, gaudyti žuvį ir mėgautis jos patiekalais. 

Kelionė kemperiu man yra miela tuo, kad galima išvengti sausakimšų, populiarių vietų. Mes dažniausiai aplenkiame kempingus ir nakvojame kalnų aikštelėse arba randame fantastiškų vietų pajūryje. Štai vieną kartą nuostabiai leidome laiką prie vandenyno Portugalijoje. Ten buvo tik kopos ir mes, vėliau prisijungė prancūzų pora su kemperiu.

Kitą kartą savaitę stovėjome Juodkalnijos paplūdimyje. Atėjęs žemės savininkas pasakė, kad jeigu apsilankysime jo bare, jis neims jokio mokesčio už parkavimą. Jo baras buvo fantastiška vieta, pastatyta ant polių tiesiog virš jūros. Ten gėrėme labai gardų ir nebrangų vietinį vyną. 

Norint smagiai pailsėti, nebūtina trenktis į tolimus Europos kraštus. Pakanka nuvažiuoti į laukinius Latvijos paplūdimius šalia Liepojos, kur būsite vieni su jūra. Arba pasukti vairą priešinga kryptimi – į Mozūrų krašto ežerus Lenkijoje. Joks viešbutis negali suteikti tokių unikalių įspūdžių, kokių gali gauti keliaudamas kemperiu.“