Kelionė kemperiu į Kroatiją

posted in: Straipsniai | 0

Kroatija – Juodkalnija yra vieni populiariausių kemperistų maršrutų. Kodėl žmonės renkasi būtent šias šalis?

Turbūt dėl to, kad ten daug saulės, daug jūros, daug gražių miestelių ir gamtos. Geriausias metas ten vykti yra gegužė – birželis arba rugsėjis – spalis. Šiais mėnesiais šalyse yra mažiausiai turistų, oras nėra labai karštas ir kainos mažesnės. Tiesa, važiuojant su kemperiu šalies kainų lygis nelabai rūpi, nes visas paslaugas vežiesi su savimi – turi savo viešbutį ir restoraną.

Vykstantiems į šias šalis patartina sustoti Lenkijos ar Čekijos prekybos centruose ir užpildyti kemperio šaldytuvą bei sandėlį maisto produktais ir gėrimais, nes visi šie dalykai Kroatijoje kainuoja brangiau.

Minimalus atstumas iki šios šalies nuo Lietuvos sienos yra 1500 kilometrų. Įprastinis maršrutas veda per Lenkiją, Čekiją, Austriją ir Slovėniją, alternatyvus kelias gali būti per Vengriją. Važiuodami per Čekiją, Austriją, nepamirškite susimokėti už kelius ir įsigyti vinjetę, klijuojamą ant lango vairuotojo pusėje – kitu atveju gali tekti sumokėti nemenką baudą.

1500 kilometrų yra nemenkas atstumas važiuojant kemperiu, tad verta planuotis nakvynę Čekijos gale arba Austrijoje. Trumpai snūstelėti galite ir šalia kelio esančioje aikštelėje, tačiau, ko gero, saugiau bus nusukti nuo kelio ir rasti nemokamą parkavimo vietą naudojantis programėle „park4night”. Dar geriau, jeigu galite sau leisti keliauti tris dienas, pakeliui pamatydami minėtų šalių žymias vietas – jų tikrai yra nemažai. Patyrę kemperistai teigia, kad kemperiu per dieną reikia važiuoti ne daugiau kaip 400 kilometrų.   

Artimiausios Kroatijos vietos yra Krk, Cres, Lošinj salos. Visose jose yra labai gražu ir pirmai išvykai į Kroatiją to gali visiškai pakakti. Jeigu esate maksimalistas ir norite pamatyti kuo daugiau, tuomet rekomenduojame pakrante važiuoti per visą šalį iki Dubrovniko. Šis miestas yra vienas gražiausių pasaulyje, o pakeliui pamatysite gausybę gražių miestelių ir gamtos stebuklų.

Tačiau dviejų savaičių tokiai kelionei yra mažokai – 5000 kilometrų atstumą įveiksite, tačiau galbūt labiau pavargsite nei pailsėsite, nes eismas Kroatijos pakrantės keliais vyksta gana lėtai. O juk norisi ir pasimėgauti žydrąja jūra.

Jeigu turite ne dvi, o tris savaites atostogų, tuomet būtinai apsilankykite ir Juodkalnijoje. Tai dar gražesnė šalis: joje gyvena šilti, mieli žmonės, o kainų lygis čia yra gerokai žemesnis nei Kroatijoje.