Ne vieną girdėjau kalbant, kad keliauti kemperiu yra sudėtinga, nes sunku vairuoti didelę mašiną, kad keliauti brangu, nes reikia mokėti ir už kemperio nuomą,  degalus ir vietą kempinge. Tai kaip yra iš tikrųjų?

Vairuoti kemperį nėra sudėtinga, jei esi šiek tiek patyręs vairuotojas.  Vairuojant negalima užmiršti, kad jis ilgesnis, aukštesnis ir sunkesnis. O visa kita – taip pat kaip lengvąjame automobilyje.

Dėl kainos: keliauti kemperiu nėra labai pigu, nes atostogos ir kelionės nėra pigus malonumas. Kemperių nuoma yra brangesnė už lengvųjų automobilių, nes mes nuomojame ne vieną, o  du daiktus – automobilį ir namą.  

Pigu gali būti tik tokiu atveju, jeigu važiuojate su didele šeima ar su draugais, nakvojate ne kempinguose, tuomet taupote pinigus. Nes jūs nemokate už viešbučius, restoranus, nenaudojate savo automobilių.

Tačiau svarbiausia yra laisvė. Laisvė rinktis. Su kemperiu jūs galite išvažiuoti atostogauti rytoj arba net ir šiandien.

Jums nereikia iš anksto planuoti maršruto, užsakinėti viešbučių. Jūs tiesiog sėdate ir važiuojate. Ten, kur akys veda. Kur norite, ten sustojate. Kiek norite tiek stovite. Valgote kada norite ir tai ką norite. Jūsų šaldytuve visada yra maisto ir šaltų gėrimų.

Jūsų kemperyje yra ne tik kumpio ir alaus. Jame yra jūsų asmeninis dviratis, burlentė, irklentė, meškerė ir visi kiti žaislai, nes čia tepa viskas.

Kemperiu jūs galite keliauti ir žiemą, nes namas yra šiltas. Ir kiekvieną dieną slidinėti nuo kito kalno, nakvoti kitame slėnyje. Tai yra laisvė keliauti.